Umów się na wizytę 505 446 009  recepcja@keep-smiling.pl

Jak leczymy?

Stosujemy różne systemy ortodontyczne w tym nowoczesne metody leczenia prostych i złożonych wad zgryzu. Oferujemy klasyczne leczenie aparatami wyjmowanymi i aparatami stałymi, po leczenie aparatami stałymi samoligaturującymi i językowymi.

Znamy metody, które pozwalają nam zrezygnować z ekstrakcji zębów stałych, skracają czas leczenia.

Wszystkie badania niezbędne do podjęcia leczenia wykonujemy na miejscu. Mamy bardzo dobrze wyposażoną pracownię rentgenowską.

Jesteśmy zwolennikami kompleksowego podejścia do terapii przy indywidualnym traktowaniu każdego Pacjenta.

Kilka kroków do pięknego uśmiechu

Wizyta konsultacyjna

Wizyta konsultacyjna

Pierwsze spotkanie, na którym Pacjent przedstawia nam swoje oczekiwania a my oceniamy wadę zgryzu i ewentualne przeciwwskazania do podjęcia leczenia.

Pobrane zostaną wyciski oraz fotografie, które są niezbędne do przygotowania indywidualnego planu leczenia.

Polega na wspólnej rozmowie, podczas której dzielimy się wiedzą o rodzajach aparatów i zmianach, które mogą zachodzić w trakcie leczenia, dobieramy aparat ortodontyczny adekwatny do rodzaju i wady zgryzu, charakteru i czasu leczenia a także wieku Pacjenta.

Informujemy też o ewentualnych zmianach jakie mogą zachodzić w trakcie leczenia, np. tych związanych z poprawą rysów twarzy. Przygotowujemy plan leczenia wraz z szacunkową wyceną;

Planowanie leczenia

Planowanie leczenia

Założenie aparatu

Montaż aparatu

Na tym spotkaniu zostaje założony wybrany aparat. Ponieważ ważne jest dla nas zdrowie zębów w trakcie leczenia wady zgryzu, instruujemy naszych Pacjentów w sprawach: higieny jamy ustnej, przestrzegania odpowiedniej diety, terminowości zgłaszania się na kolejne wizyty.

Regularne wizyty kontrolne, które w przypadku aparatów stałych odbywają się co miesiąc, są kluczem do osiągnięcia sukcesu terapeutycznego.

Kompleksowe leczenie

Regularne wizyty aktywacyjne

Zdjęcie aparatu

Zdjęcie aparatu oraz założenie retencji

Jest to ulubiona wizyta Pacjentów, podczas której demontujemy aparat i oczyszczamy zęby. Oddajemy również aparat retencyjny tj. utrzymujący osiągnięte wyniki leczenia.